Dekanın Mesajı

Sevgili öğrenciler,

Fakültemiz 1998 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olup 2002 yılında 42 öğrenci ile başlayan eğitim yolculuğumuz ilk mezunlarını 2008 yılında vermiştir. 1999 yılında Tıpta Uzmanlık eğitimimiz başlamış olup kuruluşundan bu zamana kadar 1442 tıp doktoru, 438 uzman doktor fakültemizden mezun olmuştur. 18 Mayıs 2018 tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesinden ayrılarak sağlık temalı bir Üniversite olarak kurulan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültemizde halen 1218 Tıp Fakültesi öğrencisi ve 305 Tıpta Uzmanlık öğrencisi ile eğitim ve öğretime devam edilmektedir.
Yirmi yılı aşkın eğitim tecrübesi, deneyimi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi çatısı altında olmanın kazandırdığı ivmeyle Fakültemiz; eğitim kalitesini belgelendirmek ve tanınırlığımızı artırmak gayretindedir. Eğitim kadromuz alanında deneyimli, iletişim becerileri yüksek ve çağdaş eğitim modellerini uygulayabilen öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Fakültemiz içinde modern eğitim araçları olan derslikler ve mesleki beceri laboratuvarları ile nitelikli tıp eğitiminin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahiptir.
Çağdaş olanaklara sahip Tıp Fakültesi hastanemizde, Afyonkarahisar iline ve bölgedeki diğer illere sağlık hizmeti verilmekte olup staj dönemlerinde yan dallar dahil tüm tıp branşlarında pratik eğitim verilmektedir. Amacımız; topluma sağlık alanında hizmet etmeyi hedef olarak benimsemiş, etik ve insani değerleri önceleyen, hekimlik mesleğini uygularken karşılaşacağı güçlüklerden yılmayan, azimli, çalışkan, mesleğini en iyi şekilde yapabilecek bilgi ve beceriye sahip, çağın gerektirdiği güncel bilgi ve teknolojiye ulaşabilen, birinci basamak sağlık hizmet sunumunu ve yönetimini yapabilecek “Tıp Doktoru” yetiştirmektir.

Sevgili öğrencilerimiz,
Sizleri aramızda görmekten büyük bir memnuniyet duyuyor ve buraya gelirken gösterdiğiniz önemli başarı için sizleri gönülden kutluyorum. Bu azim ve çalışkanlığınızın devam etmesini diliyor ve Tıp eğitiminiz boyunca yanınızda olacağımı bilmenizi istiyorum.

Sevgilerimle
Prof. Dr. Necip BECİT

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2023

Skip to content